We are at
Limbazi DZ!

Only 70km
from Riga!

AFF apmācība

AFF (Accelerated Free Fall) – jeb paātrinātā brīvā kritiena apmācību programma – pats ātrākais un tajā pašā laikā drošākais veids, kā iemācīties veikt lēcienu ar izpletni patstāvīgi. AFF kurss ļauj jebkuram cilvēkam veicot tikai 8 lēcienus apgūt brīvā kritiena un moderna izpletņa vadīšanas tehniku.

Skydive Latvija komanda vienīgā Baltijas valstīs piedāvā izpletņlēkšanas apmācības atbilstoši USPA (United States Parachute Association) standartam un pēc izvēles papildus Latvijas licencei var izsniegt pasaulē plaši atpazīstamo USPA licenci.

Reinis Rūtentāls – AFF instruktors. Tandēma instruktors. Vēja tuneļa instruktors. Sportā 20 gadus. Vairāk nekā 1700 lēcienu.

Sergejs Plotņikovs – AFF instruktors. Tandēma instruktors. Vēja tuneļa instruktors. Sportā 20 gadus. Vairāk nekā 2000 lēcienu.

Alexei Smirnov – AFF instruktors. Treneris. Tandēma instruktors. Sportā 20 gadus. Vairāk nekā 1500 lēcienu.

Arturs Lalovs – AFF instruktors. Treneris. Vēja tuneļa instruktors. Sportā 7 gadus. Vairāk nekā 800 lēcienu.

Genādijs Urbans – AFF instruktors. Treneris. Tandēma instruktors. Sportā 25 gadus. Vairāk nekā 2500 lēcienu.

Aleksejs Krūmiņš – AFF instruktors. Treneris. Tandēma instruktors. Sportā 15 gadus. Vairāk nekā 1500 lēcienu.

Cena

Par AFF apmācību programmu iespējams maksāt trīs daļās atbilstoši tabulā norādītajam. Katrā līmenī ietilpst teorētiskā apmācība, pilns ekipējums un lidojuma izmaksas.ietilpst teorētiskā apmācība, pilns ekipējums un lidojuma izmaksas.

Pozīcija Apraksts    Cena    Iemaksa
Teorija 1 nodarbība – 4h 500 EUR
(1.iemaksa)
vai
340 EUR
(bez tandēma)
Vēja tunelis 15 minūtes vēja tunelī kopā ar AFF instruktoru 140 EUR
Tandēma lēciens (ja nepieciešams) Lēciens tandēmā ar AFF instruktoru 160 EUR
A kategorija 1. Solo lēciens ar 2 AFF instruktoriem 200 EUR
B kategorija 2. Solo lēciens ar 2 AFF instruktoriem 200 EUR 550 EUR
(2.iemaksa)
C1 kategorija 3. Solo lēciens ar 2 AFF instruktoriem 200 EUR
C2 kategorija 4. Solo lēciens ar 1 AFF instruktoru 150 EUR
D1 kategorija 5. Solo lēciens ar 1 AFF instruktoru 150 EUR 600 EUR
(3.iemaksa)
D2 kategorija 6. Solo lēciens ar 1 AFF instruktoru 150 EUR
E1 kategorija 7. Solo lēciens ar 1 AFF instruktoru 150 EUR
E2 kategorija 8. Solo lēciens ar 1 AFF instruktoru 150 EUR

AFF programmas efektivitāte

AFF programma ir unikāla ar to, ka jau no paša pirmā lēciena māceklis praktiski apgūst brīvo kritienu un izpletņa vadību tiešā instruktoru uzraudzībā. Šādam nolūkam tiek izmantota īpaša studentu sistēma, kas darbojas tieši tāpat kā jebkura pieredzējuša izpletņlēcēja ekipējums, tikai izpletņa izmērs ir lielāks un konstrukcija drošāka, kas vairāk piedod dažādas cilvēciskās kļūdas.

Jebkurā brīdī gaisā un uz zemes blakus studentam atrodas divi sertificēti instruktori. Tas nozīmē, ka visas iespējamās kļūdas tiek izlabotas uzreiz – procesa laikā un mācību process noris daudz ātrāk nekā jau novecojušajā klasiskajā apmācību sistēmā, kur instruktors studentu novēro no lidmašīnas vai zemes, kamēr students atrodas viens jaunā vidē.

Lēciena augstums

Lēciena augstums 4000 metri. Brīvā kritiena laiks 60 sekundes. Tātad gandrīz minūte, lai veiktu visus treniņa elementus. Tas ļauj būtiski ietaupīt lēcienu skaitu, tātad arī izmaksas par apmācībām.

Papildus iespējams arī filmēt lēcienus, kas var palīdzēt apmācību procesā.

Kā pieteikties AFF apmācībām?

Pieteikties apmācībām iespējams, aizpildot pieteikšanās anketu. Ja kāda iemesla dēļ nav iespējas aizpildīt anketu, lūgums zvanīt uz kontaktos norādītajiem tālruņa numuriem.

Pēc reģistrācijas nedēļas laikā ar Jums sazināsies viens no AFF instruktoriem, lai vienotos par apmācību sākumu.

Cik ilgs laiks nepieciešams kursa iziešanai?

Atbilstoši USPA apmācību programmas prasībām ir jāveic minimums 8 lēcieni ar instruktoru. Precīzs laiks atkarīgs no tā, cik nopietni students ir sagatavojies uz zemes, un cik veiksmīgi tiek galā ar katra lēciena uzdevumiem. Apmācību laikā students izjūt fizisku un psiholoģisku slodzi, tāpēc dienā studenti veic ne vairāk kā 2 – 3 lēcienus. Kursa ilgumu ietekmē arī laika apstākļi, un lēcieni notiek pārsvarā nedēļu nogalēs. Vidēji mācības aizņem 4 – 5 lēcienu dienas, attiecīgi no mācību sākuma līdz beigām paiet 3 – 4 nedēļas.

No kā sastāv AFF lēcienu kurss un A kategorijas licences saņemšana

Visa programma ir sadalīta līmeņos, ko apzīmē ar burtiem:

Līmeņu A, B, C1 uzdevums – sniegt studentam iemaņas un zināšanas par brīvo kritienu. Pirmkārt tās ir prasmes droši atstāt lidaparātu, kontrolēt ķermeņa stāvokli brīvā kritiena laikā, sekot ierīču rādījumiem, un pats galvenais – laikā atvērt izpletni. Šajos līmeņos brīvajā kritienā blakus studentam vienlaicīgi atrodas divi instruktori.

Līmeņi C2, D1, D2, E1, E2 veltīti dažādu manevru veikšanai gaisā. Students mācās brīvā kritiena laikā pagriezties pa labi un pa kreisi, pārvieties uz priekšu, mest kūlieņus un vienmēr atgriezties stabilā brīvā kritiena pozā, pie tam orientēties gaisa telpā un sekot augstumam. Šajos līmeņos brīvajā kritienā kopā ar studentu lido vairs tikai viens instruktors. Katrs līmenis – ir atsevišķs lēciens, kurā jāizpilda konkrēti uzdevumi. Galvenais apmācību kritērijs ir drošība, tāpēc pāreja uz nākošo līmeni notiek tikai tad, kad izpildīti visi iepriekšējā līmeņa uzdevumi.

Pēc A-E2 līmeņu iziešanas (AFF kurss) – studentam tiek atļauts trenera uzraudzībā veikt patstāvīgus solo lēcienus.

Tālākie apmācību līmeņi (F, G un H) ir sagatavošanās A licences pārbaudes lēcienam. Students attīsta iemaņas patstāvīgā lēcienu plānošanā un veikšanā, kā arī sagatavojas lēcieniem mazās grupās.

Apmācības video
Kādi dokumenti iesniedzami, lai uzsāktu AFF kursu

Lai uzsāktu kursu, nepieciešams iesniegt šādus dokumentus:

  • personu apliecinoša dokumenta kopija;
  • medicīniskās komisijas vai ārsta izziņa, kas apliecina sportam atbilstošu veselības stāvokli.

Citi jautājumi

Ja jums ir neskaidrības vai jautājumi, droši sazinieties ar mums uz kontaktos (labajā pusē) norādītajiem tālruņiem vai e-pastiem.

Reģistrācija